אודות

מיכל אלרן – עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית
חוויה של מצוקה יכולה להיות קשה ביותר ולגזול אנרגיה רבה. אני מאמינה שדרך טיפולית מוצלחת מורכבת משותפות בין מטפל למטופל. המטופל מכיר את עצמו באופן הטוב ביותר, בעוד שאני, כמטפלת, מנוסה בשיטות שיכולות לסייע לו. השיתוף בין "מומחה" אחד ל"מומחה" שני הינו חיוני להצלחת הטיפול – ואני מחויבת לסלילת שותפות פורצת דרך עם כל אחד ואחת ממטופליי.

פסיכותרפיה

חרדות ופחדים

לחרדות יש נטייה להשתלט על הלך הרוח של מי שחווה אותן, ללא קשר למה שמתרחש במציאות.

דיכאון

דיכאון הינו מצב אישי קיצוני שמשפיע לשלילה על כל תחומי החיים.

פוסט טראומה

לפוסט טראומה יש השלכות קשות על חיי היום-יום של אנשים רבים ברחבי עולם – וגם בישראל.

משברים נפשיים

למשבר אישי יש אינספור סיבות אפשריות – והוא עלול להוביל למצוקה נפשית חריפה.

רקע אקדמי, ניסיון מקצועי והסמכות
אני בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת תל-אביב, ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מטעם אוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף, אני בוגרת המסלול הדו-שנתי לפסיכותרפיה מטעם אוניברסיטת חיפה. בסוף התואר הראשון (1987) התגייסתי לצה"ל כקצינת בריאות נפש (קב"ן), תפקיד שאיישתי כ-13 שנים. את הקליניקה שלי פתחתי עם שחרורי מצה"ל ב-2000. בשנים הראשונות לעבודתי בקליניקה, עבדתי במקביל במכון לאבחון ולטיפול בהפרעות קשב, וכן בדיור מוגן פרטי לנפגעי נפש. בנוסף, אני בוגרת בתי הספר/הקורסים הבאים:
  • בית הספר ל-CBT ברעננה
  • קורס גישור משפחתי עם הכשרה לבתי משפט
  • קורס PE (טיפול ייחודי בפוסט-טראומטיים) מטעם עדנה פואה וניצה נקש
על הקליניקה ברעננה
את הקליניקה לפסיכותרפיה הקמתי ב-2000, והיא ממוקמת במרכז רעננה. הקליניקה מתמחה בטיפול ב-CBT (טיפול קוגניטיבי-התנהגותי קצר מועד), אשר הוכח כיעיל במיוחד לטיפול בדיכאון, בחרדות מסוגים שונים, במשברים אישיים בעקבות אירועים יוצאי דופן, במצוקה נפשית ובפוסט-טראומה. הקליניקה נותנת מענה טיפולי למתבגרים ולמבוגרים, בעוד שהרקע שלי בטיפול דינאמי מאפשר לי להתאים את הטיפול לצרכיו הספציפיים של כל מטופל ומטופל. בנוסף, אני מבצעת הדרכות הורים בקליניקה. מטרתן של הדרכות אלו היא להעניק להורים כלים ושיטות להתמודדות עם קשיים רגשיים שונים שחווים ילדיהם, והן הוכיחו את יעילותן פעמים רבות.
מידע חשוב נוסף
הקליניקה הינה ספק מורשה של משרד הביטחון, מה שמאפשר למי שהוכר כנפגע ע"י אגף הנכים או אגף משפחות והנצחה לקבל טיפול במימון המשרד. בנוסף, הקליניקה מעניקה טיפול לניצולי שואה במימון משרד האוצר.